W ekosystem GRANTcoina zainwestują ponadto korporacje, które cześć swoich dochodów przeznaczają na specjalnie utworzone fundacje, czy cele statutowe związane z rozwojem komunikacji CSR i wdrażaniem strategii zrównoważonego rozwoju. Dzięki takiej "bombie" wsparcia, start-upy inkubowane w ramach modelu bardzo szybko się rozwijają i są zobowiązane inwestować swoje przychody (od 10% do 17%) w GRANTcoina. Mechanizm ten z kolei podwyższa wartość kryptowaluty, a to przekłada się na zyski jej posiadacza, czyli również inwestora rozproszonego. Samowystarczalny model gospodarczy, stanowiący jednocześnie stabilne źródło przychodów, to zjawisko niespotykane do tej pory nawet wśród czołowych firm technologicznych na świecie.
Każdy, kto dostrzega, że stawianie czoła wyzwaniom i zagrożeniom XXI wieku w nierozerwalny sposób wiąże się z misją odpowiedzialnego rozwoju organizacji, będzie skłonny wspierać ekosystem GRANTcoina.
Jako ludzkość przeszliśmy rewolucję przemysłową, następnie informatyczną, a w obecnych czasach jesteśmy świadkami rewolucji sztucznej inteligencji (Artificial Inteligence).
Rozegrajmy ją odpowiedzialnie.
Booker T. Washington